Zadzwoń do nas509 452 325 Napisz do nasinfo@szyna24.pl

Co to jest szyna cpm?

Co to jest szyna cpm?

Jest to szyna umożliwiająca pacjentom po różnego rodzaju urazach wykonywanie ruchów biernych. Co za tym idzie dzięki niej są w stanie przeprowadzać poprawną rehabilitację po wszelkiego rodzaju zabiegach operacyjnych czy innych urazach. Ma ona na celu co najważniejsze zniwelowanie obrzęku oraz poprawie krązenia.

Nieco historii, skąd się wzięła szyna cpm?

Sam skrót pcm z angielskiego continuous passive motion, oznacza w dosłownym tego słowa znaczeniu ciągły ruch bierny. W 1970 roku Robert Salter opracował metodę szyny pcm. Dzięki jego odkryciu jest ona wykorzystywana po dziś dzień w pomocy ze skuteczną rehabilitacją. Salter opracował ruch bierny, który nie angażował ruchu mięśni w generowaniu ruchów. Pozwalało to na o wiele bardziej skuteczną rehabilitację pacjentów.

Dlaczego szyna cpm jest skuteczna?

Szyna cpm na bardzo korzystny wpływ na okolice stawu to już wiemy. Jednakże ma ona także, a może i przede wszystkim za zadanie zwiększanie mobilności ruchu w stawach biodrowym, kolanowym oraz skokowym. Korzystając z szyny cpm w momencie rehabilitacji znacząco poprawia się intensywność ruchowa w stawach. Co bardzo istotne i warte dodania, to to, że szynę można ustawić proporcjonalnie do wzrostu, jednym słowem idealnie dopasować ją do pacjenta.

Rodzaje szyn cpm

Aby idealnie dostosować szyny do różnych schorzeń pacjentów wyrózniamy szyny cpm rehabilitacjyjne oraz dodatkowo szyny z modułem skokowym. Te drugie wykorzystywane są w przypadku kiedy potrzebujemy rehabilitować nie tylko staw kolanowy czy biodrowy, ale dodatkowo uszkodzony został także staw skokowy.

Jak ćwiczyć z szyną cpm?

Jeśli mamy do czynienia ze stawem biodrowym bądź kolanowym należy pamiętać, że ćwiczenia te muszą odbywać się w pozycji leżącej. W momencie umieszczenia kończyny w odpowiednim urządzeniu odbywa się jej prostowanie oraz zginanie w niewielkim zakresie ruchów. Zakres ten jest systematycznie zwiększany w zależności od zaawansowania ćwiczeń. Warto dodać, że możliwa jest także oczywiście rehabiltacja kończyn górych w tym wypadku ćwiczenia odbywają się już w pozycji siedzącej.

Jak długo można korzystać z ćwiczeń z szyną cpm?

Co także warto dodać nie należy obawiać się szybkiego rozpoczęcia rehabilitacji. Już nawet 2 dni po przebytej operacji można, a nawet trzeba w niektórych przypadkach zacząć ćwiczenia z szyną cpm. Należy pamiętać, iż jeśli występuje jakikolwiek ból czy dyskomfort należy natychmiast zaprzestać ćwiczeń z szyną i zgłosić to specjaliście. Jeśli natomiast ćwiczenia dają efekty, widać z każdym kolejnym dniem progres czas trwania tejże formy rehabilitacji powinien być w przedziale 7 do 10 dni, w szczególnych przypadkach może być rozciągnięty w czasie nawet do kilku tygodni.

Wskazania do stosowania szyny cpm

Przeciwwskazania do stosowania szyny cpm

Jak w każdej rehabilitacji także w momencie użytkowania szyny cpm pojawiają się przeciwwskazania, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę i poinformować rehabilitanta. Są to między innymi:

Korzyści ze stosowania szyny cpm?

Czy warto korzystać z szyny cpm, czy przynosi odpowiednie skutki?

To pytanie każdy pacjent powinien zadać sobie osobiście. Jeśli jednak nie posiada żadnych przeciwwskazań do stosowania tejże szyny warto skorzystać z tego środka rehabilitacji. Przede wszystkim także dlatego, że można użytkować szynę już tak prędko po wszelkiego rodzaju operacjach czy nieszczęśliwych wypadkach. Im wcześniej zaczniemy rehabilitację tym większa szansa na odpowiednią sprawność ruchową.

Wypożyczalnia szyn CPM Warszawa

Gdzie wypożyczyć szynę cpm?

Szynę cpm można wypożyczyć od profesjonalnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego w każdym dużym mieście w Polsce.

Jeśli jesteś z warszawy lub okolic, to zapraszamy do naszej wypożyczalni szyn cpm.

Dostarczamy szyny do Warszawy i okolic:

Warszawa,  Pruszków, Piaseczno, Otwock, Legionowo, Grodzisk Mazowiecki,  Minsk Mazowiecki , Sochaczew, Płock, Pułtusk, Mława, Ciechanów,  Przasnysz , Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka Wyszków, Węgrów,  Łochów,  Sokołów Podlaski, Siedlce, Garwolin ,Warka  Kozienice , Radom i w każde dowolne miejsce w kraju.

Wypożyczalnia szyn cpm

Jeśli jesteś zainteresowany opcją wypożyczenia szyn CPM? Nasza oferta: Wypożyczalnia szyn CPM Warszawa | szyna cpm Warszawa | Szyna cpm

Jakie rezultaty można osiągnąć z ...Poprzedni

zobacz również

Ile kosztuje wypożyczenie szyny CPM?

Ile kosztuje wypożyczenie szyny CPM?

Ile kosztuje wypożyczenie szyny CPM.Szyny CPM to sprzęt, który zdecydowanie przyspiesza powrót do zdrowia. Jest ono jedno, dlatego trzeba o nie zadbać jak najszybciej. ... więcej
Rehabilitacja kolana – dlaczego jest tak ważna po poważnym wypadku?

Rehabilitacja kolana – dlaczego jest tak ważna po poważnym wypadku?

Kolano jest to największy staw w ciele człowieka, przez co też najczęściej ulega różnego rodzaju kontuzjom. Podczas każdego kroku na staw kolanowy przenosi się całe ... więcej
Szyna CPM – dlaczego są popularne w rehabilitacji?

Szyna CPM – dlaczego są popularne w rehabilitacji?

Szyna CPM to przede wszystkim możliwość szybkiej rehabilitacji po różnego rodzaju urazach bądź operacjach. Jej zastosowanie sprawia, że możliwa jest tak naprawdę natychmiastowa ... więcej

Skontaktuj się z namiMasz pytania? Jesteś zainteresowany wynajmem?

zadzwoń 509 452 325
© Szyna24.pl - Wypożyczalnia szyn CPM 2020 -2022   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda