Zadzwoń do nas509 452 325 Napisz do nasinfo@szyna24.pl

Jak długo korzystać z szyny CPM?

Jak długo korzystać z szyna CPM. Ruch to zdrowie, a jeśli dołączymy do tego odpowiednią rehabilitację po przebytych zabiegach bądź operacjach, mamy skuteczną drogę do pełni wyzdrowienia. Szybkie działanie oraz zgoda od lekarza prowadzącego na rozpoczęcie rehabilitacji to najważniejszy krok, jaki może zrobić pacjent.

Nie odkładajmy tego na później, na inny dzień, tydzień. Jeśli masz przed sobą zabieg lub jesteś właśnie po to najważniejszy moment, aby zdecydować się na korzystanie z szyny CPM. Dlaczego jest ona tak istotna, od kiedy i co najważniejsze jak długo można z niej korzystać? Podpowiadamy, dlaczego i na jak długo zdecydować się na rehabilitację ruchem biernym szyny CPM.

Wskazania i przeciwskazania do stosowania szyna CPM

Szyna CPM swoje zastosowanie ma w ortopedii i traumatologii, w dużym skrócie używana jest po zabiegach i operacjach kończyn. Szyny CPM najczęściej można spotkać po operacjach kolan, bioder, implantach endoprotezy, złamań okołostawowych czy rekonstrukcji stawów. Nie tylko po przebytych urazach stosujemy szyny CPM, także w momencie bardzo długiego leżenia pacjenta można skorzystać ze zbawiennego działania szyny CPM oraz ruchu biernego.

Do przeciwwskazań do stosowania szyny CPM będą należały:

Zobacz aktualny cennik wypożyczenia szyny CPM

Dlaczego warto skorzystać z rehabilitacji szyną CPM?

Najważniejszą korzyścią ze stosowania szyny CPM z całą pewnością będzie to, że praktycznie od razu po zabiegu można jej użyć. Oczywiście nie można tego zrobić na własną rękę, taką decyzję wydaje lekarz. Jednakże warto mieć na uwadze, że im prędzej dojdzie do rehabilitacji, tym krótsza droga do wcześniejszej sprawności.

Na czym polega sam fenomen szyny CPM? Dużą zaletą jest wspomniana wyżej możliwość prędkiej rehabilitacji, ale nie tylko. Szyna CPM wymusza poprzez ruch bierny ruchomość stawów. Chroni przed zanikami mięśniowymi oraz patologicznymi w obrębach stawowych. Dlatego też sam ruch operowanej kończyny, który jest wspomagany przez szynę CPM, jest całkowicie bezpieczny. Rehabilitant dobiera odpowiednią ilość powtórzeń i nasileń ćwiczeń. Im więcej wcale nie oznacza lepiej, nie ćwiczmy na własną rękę, należy to robić pod okiem profesjonalisty i wedle jego zaleceń.

Jak długo można korzystać z szyny CPM?

Jeśli szyna CPM ma tak dobre działanie, czy zatem można z niej korzystać nieograniczenie? Przede wszystkim warto zaznaczyć, że ćwiczenia na szynie CPM rozpoczynamy już nawet w drugiej dobie po zabiegu czy operacji. Można skorzystać z niej nawet i wcześniej, jednakże jest to związane ze ścisłymi zaleceniami lekarza.

Rehabilitacja szyną CPM także nie powinna trwać bardzo długo. Co za dużo to nie zdrowo, kończyny muszą także zacząć same odpowiednio funkcjonować. Zatem najkorzystniejsza forma rehabilitacji szyną CPM to okres między 7, a 10 dni. W skrajnych i trudnych przypadkach lekarz może ten czas wydłużyć nawet do 3 tygodni.

Potrzebujesz rehabilitacji szyną CPM, kupić czy wypożyczyć?

Na pewno zastanawiasz się, czy dokonać zakupu własnej szyny CPM, ale czy jesteś przygotowany na wydatek rzędu nawet i 40 tysięcy złotych? Szyny CPM to bardzo drogie urządzenia, a warto zastanowić się, czy poza tym jednym razem użyjemy jej jeszcze? Wypadki chodzą po ludziach, zgadza się, ale czy taki wydatek się zwróci? Na pewno nie. Dlatego też warto po prostu taką szynę wypożyczyć. Koszta związane z wypożyczeniem szyny będą zdecydowanie niższe, niż jej zakup.

SZYNA24 to wypożyczalnia szyn przez całą dobę. Posiadamy specjalistyczny sprzęt, który dostarczamy pod wskazany adres. Nie musisz się martwić ogromnym wydatkiem zakupu szyny, u nas wypożyczysz konkretny model na taką ilość dni, jaką potrzebujesz. Uwaga co ważne. Nasi pracownicy, dostarczając szynę pod wybrany adres, odpowiednią ja konfigurują. Potrzebujesz zamówić szynę CPM w inny region Polski? Nie ma problemu, szyny wysyłamy także kurierem. Zapraszamy do kontaktu.

Wypożyczalnia szyn cpm

Jeśli jesteś zainteresowany opcją wypożyczenia szyn CPM? Nasza oferta: Wypożyczalnia szyn CPM Warszawa | szyna cpm Warszawa | Szyna cpm

Czy można spać na boku po endoprotezie ...Poprzedni
Ile kosztuje wypożyczenie szyny CP...Następny

zobacz również

Jak pozbyć się przykurczu kolana?

Jak pozbyć się przykurczu kolana?

Przykurcz kolana, czyli przykurcz zgięciowy stawu kolanowego to ograniczenie pełnego wyprostu w stawie kolanowym. Jest to sytuacja, która ma miejsce po różnego rodzaju ... więcej
Ile kosztuje wypożyczenie szyny CPM?

Ile kosztuje wypożyczenie szyny CPM?

Ile kosztuje wypożyczenie szyny CPM.Szyny CPM to sprzęt, który zdecydowanie przyspiesza powrót do zdrowia. Jest ono jedno, dlatego trzeba o nie zadbać jak najszybciej. ... więcej
Szyna CPM – dlaczego są popularne w rehabilitacji?

Szyna CPM – dlaczego są popularne w rehabilitacji?

Szyna CPM to przede wszystkim możliwość szybkiej rehabilitacji po różnego rodzaju urazach bądź operacjach. Jej zastosowanie sprawia, że możliwa jest tak naprawdę natychmiastowa ... więcej

Skontaktuj się z namiMasz pytania? Jesteś zainteresowany wynajmem?

zadzwoń 509 452 325
© Szyna24.pl - Wypożyczalnia szyn CPM 2020 -2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda