Zadzwoń do nas509 452 325 Napisz do nasinfo@szyna24.pl

Jak uniknąć endoprotezy kolana?

Jak uniknąć endoprotezy kolana. Coraz większy pęd, pogoń za pieniędzmi, karierą, pasjami, a gdzie w tym wszystkim jest życie prywatne i nasze zdrowie? Prawdą jest, że znajduje się ono na samym końcu. Wraz z biegiem lat żyjemy coraz szybciej, wszędzie gonimy i zaczynamy zatracać się w najważniejszych sprawach. Na nic przydadzą się zarobione pieniądze, jeśli zdrowie podupadnie, jego nie kupimy za żadne skarby.

Kolano podtrzymuje cały organizm, bez niego nie jesteśmy w stanie utrzymać pozycji stojącej, ba nawet normalnie funkcjonować. Dlatego tak istotnym faktem jest zadbanie o kolana już we wczesnym wieku, jak i również w momencie, kiedy pojawią się pierwsze objawy choroby. Zabieg wszczepienia endoprotezy kolana to ostateczność, aby zachować sprawność ruchową. Co zrobić, aby mu zapobiec, czy da się odwrócić skutki wcześniejszych zaniedbań? Podpowiadamy, na jakie aspekty zwrócić uwagę, jak uniknąć endoprotezy kolana.

Przyczyny występowania problemów w stawie kolanowym

Wszechobecny pęd oraz brak dbania o zdrowie, staje się powszechnym problemem ludzkości. Co tak naprawdę nam zagraża, jakie są przyczyny występowania problemów ze stawami kolanowymi? Przede wszystkim możemy do nich zaliczyć stale rosnącą długość ludzkiego życia. Poprzez ten schemat starzejemy się, a nasze ciało dosłownie tego nie wytrzymuje. Dużym zaskoczeniem na pewno będzie to, że pacjenci, którzy potrzebują przeważnie zabiegu wszczepienia endoprotezy kolana, wahają się między 85, a 86. Lata temu te widełki wiekowe oscylowały przy granicy 70-80 lat. Warto także dodać, że od dawien dawna seniorzy prowadzą aktywne życie, nie zamykają się jak w latach, chociażby 80, czy 90 w domach. Podróżujemy, jesteśmy dłużej aktywni zawodowo, rodzinnie. Analogicznie dłużej żyjemy, mocniej eksploatujemy nasze stawy, a więc wymagają one wymiany. Jest to na pewno aspekt, na który nie mamy wpływu.

Nie tylko sam wiek jest przyczyną powstania problemów ze stawami kolanowymi. Oczywiście trzeba doliczyć do nich różnego rodzaju wypadki, choroby, przy których następstwem musi być wykonanie endoprotezy kolana.

Jak uniknąć endoprotezy kolana, czy jest na to sposób?

Oczywiście są niektóre aspekty zdrowotne, na które nie będziemy mieć wpływu, ale każdy objaw można złagodzić w jego początkowym stadium. W jaki sposób tego dokonać, na co powinniśmy zwrócić uwagę, czego bardziej pilnować? Poniżej kilka podpowiedzi.

Najczęstsze problemy z kolanami, czyli zagrożenie endoprotezą

Do najczęstszych problemów, które mogą być już pierwszym wskazaniem do endoprotezy, możemy zaliczyć schorzenia chrząstki stawowej. To ona sprawia najwięcej problemów medycznych. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jej korekcja poprzez różne nieinwazyjne zabiegi, przyjmuje się ona najczęściej u ludzi jedynie do 40 roku życia. A co za tym idzie, jeśli objawy występują później, najzwyczajniej w świecie może okazać się już za późno na mniej inwazyjne środki.

Jak sobie pomóc po endoprotezie kolana?

W momencie, kiedy niestety już nie udało się uniknąć zabiegu endoprotezy kolana, warto rozważyć praktycznie natychmiastową rehabilitację. Kiedy lekarz daje nam zielone światło po zabiegu, a staje się to w większości przypadków nawet kilka godzin po zabiegu, zapraszamy do skorzystania z naszych szyn CPM. Na szyna24.pl znajdziesz szyny na wynajem wraz z dowozem.

Jak długo nosić pończochy uciskowe ...Poprzedni
Szyna do rehabilitacji kolanaNastępny

zobacz również

Kiedy odstawić kule po endoprotezie kolana?

Kiedy odstawić kule po endoprotezie kolana?

Endoproteza kolana to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów ortopedycznych, pomagający w redukcji bólu oraz poprawie funkcjonowania kolana u pacjentów ... więcej
Czy można spać na boku po endoprotezie kolana?

Czy można spać na boku po endoprotezie kolana?

Rehabilitacja po zabiegu endoprotezy kolana wskazana jest jak najszybciej to możliwe. Czy można spać na boku po endoprotezie kolana? więcej
Jak długo korzystać z szyny CPM?

Jak długo korzystać z szyny CPM?

Szyna CPM swoje zastosowanie ma w ortopedii i traumatologii, w dużym skrócie używana jest po zabiegach i operacjach kończyn. Jak długo korzystać z szyny CPM? więcej

Skontaktuj się z namiMasz pytania? Jesteś zainteresowany wynajmem?

zadzwoń 509 452 325
© Szyna24.pl - Wypożyczalnia szyn CPM 2020 -2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda