Zadzwoń do nas509 452 325 Napisz do nasinfo@szyna24.pl

Jakie rezultaty można osiągnąć z pomocą szyny CPM?

Jakie rezultaty można osiągnąć z pomocą szyny CPM?

Szyna CPM umożliwia wykonywanie ruchów ciągłych zginania i prostowania kończyn bez konieczności angażowania mięśni. Szyny CPM w dużej mierze wykorzystywane są w rehabilitacji po różnych urazach, ale i także po operacjach, są swojego rodzaju wsparciem w powracaniu do normalnego funkcjonowania.

Działanie szyny CPM

Zanim przejdziemy do rezultatów jakie można otrzymać korzystając z szyny CPM warto dowiedzieć się na początek jakie jest jej działanie, przede wszystkim na czym się skupia jej mechanizm w praktyce:

Skąd nagła popularność korzystania z szyn CPM?

Najstotniejszym faktem, który przemawia za możliwością korzystania z szyn CPM jest przede wszystkim fakt, że można ich używać już dobę po zabiegach operacyjnych. Jest to duże ułatwienie dla pacjentów i co ważne możliwość jak najszybszej reakcji po urazach. Nie trzeba zwlekać tygodniami, można rozpocząć rehabilitację praktycznie natychmiast. Ruchy bierne, które są wykonywane przy rehabilitacji z użyciem szyny CPM wpływają korzystnie na oczyszczanie płynu stawowego z krwi pozabiegowej. Jest to ważny element regenracji, którego nie powinno się pomijać.

Jak ćwiczyć z szyną PCM, aby uzyskać jak najlepsze wyniki w rehabilitacji?

Warto pamiętać, że wszelkie ćwiczenia stawu kolanowego oraz biodrowego należy wykonywać w pozycji leżącej. Natomiast ćwiczenia kończyn górnych analogicznie w pozycji siedzącej. Ważne jest, aby rehabilitowaną kończynę umieścić odpowiednio w szynie, ramie urządzenia CPM oraz zabezpieczyć pasami stabilizującymi. Rehabilitant wybiera odpowiednie programy ćwiczenia, uruchamiając tym samym urządzenie, które ma na celu zginanie i prostowanie kończyny. Wraz z biegiem czasu zwiększa się intensywność ćwiczeń. Stosowanie szyny CPM może z początku wiązać się z dyskomfortem, jednak nigdy z bólem!

Zastosowania szyny CPM

Zastosowanie szyny CPM nie ogranicza się jedynie do stawów kolanowych jak się potocznie przyjęło, okazuje się, że fizjoterapia przy jej użyciu może mieć szersze zastosowanie, czyli:

Jak widać możliwości gdzie można skorzystać z rehabilitacji przy użyciu szyny CPM jest jednak sporo, warto zainteresować się jej użyciem nieco bliżej. Ma ona szerokie spectrum zastosowania, pomocy pacjentowi. Są to jedynie przykłady tak naprawdę, ale już w ich przypadku można wnioskować jak przydatna okazuje się szyna CPM.

Rezultaty korzystania z szyny CPM, czego można się spodziewać?

Umiejętne korzystanie z szyny CPM może okazać się dla wielu pacjentów zbawienne. Mając świadomość jej zastosowania, w ilu przypadkach jest to możliwe można w szybkim czasie dojść do odpowiedniej sprawności. Przede wszystkim liczy się w tym wypadku czas, im szybciej zacznie się rehabiltację tym jej skutki będą na pewno dużo lepsze.

Najważniejszym rezultatem jaki możemy zauważyć w momencie korzystania z szyny CPM będzie na pewno wymuszenie ruchu, które doprowadzi do szybszej regeneracji i mobilizacji struktur i stawów. Warto też dodać, że chociażby kontrola jaka się pojawia przy wymuszeniu ruchu przez szynę CPM pozwala na prowadzenie rehabilitacji przy zmniejszonym progu bólu. W momencie wykonania zabiegów czy operacji istnieje ryzyko pojawienia się zrostów. Korzystanie z szyny CPM wspomaga odżywienie i cały metabolizm chrząstek, przy delikatnym ruchu stawowym.

Czy warto skorzystać z szyny CPM?

To pytanie będzie czysto retoryczne. Oczywiście, że warto, gdyż jak mówi przysłowie przecież " ruch to zdrowie". Szyna CPM w znaczący sposób wspomaga regenerację oraz mobilność w stawach. Umiejętne z niej korzystanie wspomaga regulowanie zakresu ruchu przez co jego poprawę.

Sklep SZYNA24.PL gwarantuje wypożyczanie szyn 7 dni w tygodniu. Dopasowujemy się do wymagań klientów, jak wiadomo w przypadku rehabilitacji z użyciem szyny CPM czas jest na wagę złota.

Wypożyczalnia szyn cpm

Jeśli jesteś zainteresowany opcją wypożyczenia szyn CPM? Nasza oferta: Wypożyczalnia szyn CPM Warszawa | szyna cpm Warszawa | Szyna cpm

Zobacz również:

Szyna do rehabilitacji kolana

Szyna CPM – dlaczego są popularne ...Poprzedni

zobacz również

Kiedy odstawić kule po endoprotezie kolana?

Kiedy odstawić kule po endoprotezie kolana?

Endoproteza kolana to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów ortopedycznych, pomagający w redukcji bólu oraz poprawie funkcjonowania kolana u pacjentów ... więcej
Jak pozbyć się przykurczu kolana?

Jak pozbyć się przykurczu kolana?

Przykurcz kolana, czyli przykurcz zgięciowy stawu kolanowego to ograniczenie pełnego wyprostu w stawie kolanowym. Jest to sytuacja, która ma miejsce po różnego rodzaju ... więcej
Kiedy można zacząć ćwiczyć na szynie CPM?

Kiedy można zacząć ćwiczyć na szynie CPM?

Kiedy można zacząć ćwiczyć na szynie CPM.Ruch to samo zdrowie i wie o tym każdy od setek lat, kwestie zdrowotne są kluczowe zwłaszcza w momencie kiedy w grę wchodził wcześniejszy ... więcej

Skontaktuj się z namiMasz pytania? Jesteś zainteresowany wynajmem?

zadzwoń 509 452 325
© Szyna24.pl - Wypożyczalnia szyn CPM 2020 -2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda