Zadzwoń do nas509 452 325 Napisz do nasinfo@szyna24.pl

Rehabilitacja kolana – dlaczego jest tak ważna po poważnym wypadku?

Rehabilitacja kolana – dlaczego jest tak ważna po poważnym wypadku?

Kolano jest to największy staw w ciele człowieka, przez co też najczęściej ulega różnego rodzaju kontuzjom. Podczas każdego kroku na staw kolanowy przenosi się całe obciążenie naszego ciała, dlatego ważne jest, aby zachować go w stuprocentowej sprawności. W sytuacji, gdy nasze kolano ulegnie poważnemu wypadkowi, źle jego odbudowanie może wiązać się ze zmianą wzorca chodu oraz do innych przeciążeń stawów. Dlaczego jest tak ważna rehabilitacja kolana po poważnym wypadku?

Czy szyna CPM jest do tego procesu potrzebna? Jaką wypożyczalnie wybrać? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi poniżej.

Wypożyczalnia szyn cpm

Rehabilitacja kolana – szyna CPM

Niezbędny do prawidłowego funkcjonowania potrzebny jest nam sprawny staw kolanowy. Nawet najmniejsze urazy powodujące pewnego rodzaju bóle lub ograniczenia w prostowaniu czy zginaniu nóg, uniemożliwiają nam prawidłowe chodzenie czy skakanie. Nie warto się na to skazywać, zwłaszcza gdy w obecnych czasach można skorzystać z odpowiednio dobranej rehabilitacji.

Dobrze zaplanowana oraz skuteczna rehabilitacja znacznie przyspieszy proces leczenia. Jest to niezwykle ważne w przypadku takich osób, które nie mogą sobie pozwolić na dłuższy proces rehabilitacji. Jednym z najnowocześniejszych zdobycz techniki jest szyna CPM, która z pewnością przyspieszy oraz ułatwi cały proces powrotu do zdrowia po poważnym wypadku.

Nazwa CPM pochodzi od angielskiej nazwy „Continuous Passive Motion”, co w dosłownym znaczeniu można przetłumaczyć na ciągły ruch bierny. Nic bardziej mylnego. Nazwa w 100% doskonale odzwierciedla działanie urządzenia. Szyna CPM to elektroniczne urządzenie, które służy poprawie ruchomości naszych stawów. Tego rodzaju sprzęt coraz częściej używa się w celu zmniejszenia sztywności i poprawy gojenia stawu kolanowego, biodrowego, ramiennego oraz łokciowego. Profesjonalna szyna CPM jest wyposażona w terapeutyczne procedury, które umożliwiają kontrolowany proces aktywnej rehabilitacji. Dzięki jej zastosowaniu pacjent ma możliwość bezpiecznego wykonywania:

Zwykle ćwiczenia na szynie CPM pacjenci mogą wykonywać w ciągu dwóch dni po przebytej operacji. Niejednokrotnie zdarza się, że pacjent może skorzystać z udogodnienia po pierwszym dniu od zabiegu. Czas trwania rehabilitacji powinien być ustalony przez lekarza prowadzącego bądź fizjoterapeutę. Zazwyczaj jest to okres od 7 do 10 dni. Jednakże zdarzają się również sytuacje, że zalecane jest pacjentowi korzystanie ze sprzętu nawet do 3 tygodni.

Wypożyczalnia szyn CPM – którą wybrać?

Obecnie na rynku możemy wyszukać wiele przykładów firm, które umożliwiają wypożyczenie szyn CPM. Na którą najlepiej się zdecydować? Przede wszystkim warto rozeznać się z wszystkimi dostępnymi opcjami. Czasami najlepsze rozwiązanie jest właśnie na wyciągnięcie ręki. Spisz wszystkie firmy w najbliższej okolicy i dostosuj swoje potrzeby do realizacji wyznaczonych przez Ciebie celów. Najlepiej, gdy firma posiada odpowiednie zaplecze, w postaci wykwalifikowanych specjalistów, którzy w profesjonalny oraz przystępny dla Ciebie sposób wyjaśnią wszystkie problemy, które mogą pojawić się w Twojej głowie.

Dlaczego więc warto wybrać naszą firmę? Przede wszystkim jesteśmy zespołem profesjonalistów, którzy w ramach swojej pracy pomagają wszystkim ludziom w szybszym powrocie do pełnego zdrowia. Nasza wypożyczalnia szyn CPM działa na terenie Warszawy oraz okolic. Jest możliwość wysyłki sprzętu do bardziej odległych miejsc województwa mazowieckiego po wcześniejszym uzgodnieniu procesu dostawy. Co nas wyróżnia na tle konkurentów? Przede wszystkim podejście do naszych klientów. Jesteśmy cały czas dostępni pod telefonem dla naszych klientów. Każda szyna jest odpowiednio przygotowywana oraz dostarczana pod wskazany adres do klienta. Na miejscu nasz zespół ustawia odpowiednio parametry każdego urządzenia i pokazuje, jak przeprowadzać cały proces rehabilitacji. Możemy potwierdzić, że wszystkie nasze maszyny CPM są wyjątkowo proste w obsłudze. Jeżeli są Państwo zainteresowani naszymi usługami, a mieszkają Państwo poza granicami obszaru wspomnianego wcześniej, możemy sprzęt dostarczyć również kurierem. W paczce oprócz sprzętu otrzymują Państwo również instrukcję oraz przykładowy film instruktażowy, jak prawidłowo korzystać z urządzenia.

Jeżeli są Państwo zainteresowani naszymi usługami, to zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem. Jesteśmy dostępni pod telefonem, jak również można do nas wysłać zapytanie poprzez formularz kontaktowy znajdujący się na dole stronu. Serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, którym zależy na szybkim powrocie do zdrowia.

Jeśli jesteś zainteresowany opcją wypożyczenia szyn CPM? Nasza oferta: Wypożyczalnia szyn CPM Warszawa | szyna cpm Warszawa | Szyna cpm

Zobacz również:

Szyna do rehabilitacji kolana

 

Kiedy można zacząć ćwiczyć na szynie ...Poprzedni
Zastosowanie szyn CPM w rehabilitacji ...Następny

zobacz również

Jak długo nosić pończochy uciskowe po endoprotezie kolana?

Jak długo nosić pończochy uciskowe po endoprotezie kolana?

Stawy kolanowe odpowiadają za utrzymywanie ciężaru ciała, zachowywanie stosownej postawy oraz bezproblemowe poruszanie się w różnym tempie. Nietrudno więc zauważyć, ... więcej
Kiedy można zacząć ćwiczyć na szynie CPM?

Kiedy można zacząć ćwiczyć na szynie CPM?

Kiedy można zacząć ćwiczyć na szynie CPM.Ruch to samo zdrowie i wie o tym każdy od setek lat, kwestie zdrowotne są kluczowe zwłaszcza w momencie kiedy w grę wchodził wcześniejszy ... więcej
Jakie rezultaty można osiągnąć z pomocą szyny CPM?

Jakie rezultaty można osiągnąć z pomocą szyny CPM?

Jakie rezultaty można osiągnąć z pomocą szyny CPM? Szyna CPM umożliwia wykonywanie ruchów ciągłych zginania i prostowania kończyn bez konieczności angażowania mięśni. ... więcej

Skontaktuj się z namiMasz pytania? Jesteś zainteresowany wynajmem?

zadzwoń 509 452 325
© Szyna24.pl - Wypożyczalnia szyn CPM 2020 -2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda