Zadzwoń do nas509 452 325 Napisz do nasinfo@szyna24.pl

Szyna CPM – dlaczego są popularne w rehabilitacji?

Szyny CPM – dlaczego są popularne w rehabilitacji?

Ruch to zdrowie, jest to stare przysłowie, które ma swoje odniesienie po dziś dzień. Prawda jest taka, że każda forma ruchu zapewnia nam dawkę zdrowia, utrzymania organizmu na odpowiednim poziomie. Fizjoterapeuci wciąż wdrażają w każdą terapię formę ruchu, która przybliża do powrotu do pełnej bądź częściowej sprawności fizycznej.

Co to jest szyna CPM?

Szyna CPM to przede wszystkim możliwość szybkiej rehabilitacji po różnego rodzaju urazach bądź operacjach. Jej zastosowanie sprawia, że możliwa jest tak naprawdę natychmiastowa rehabilitacja, nie tracimy zbędnego czasu. Szyna CPM pomaga odbudować funkcjonowanie mięśni, stawów oraz ścięgien. Dzięki tak naprawdę natychmiastowej możliwości rehabilitacji poprzez użytkowanie szyny CPM pacjenci mogą bardzo szybko dochodzić do pełni zdrowia.

Działanie szyny CPM, na czym polega jej fenomen?

Szyna CPM wprowadza formę bierną ćwiczeń, cóż to oznacza? Przede wszystkim ruchy bierne, są to ruchy, które nie są świadomowe, nie są wykonywane siłowo przez pacjenta. Aby wprawić szynę CPM w ruch należy użyć siły zewnętrznej, czyli odpowiednich urządzeń ewentualnie fizjoterapeuty. Ćwiczenia bierne mają przede wszystkim zapobiegać utracie dalszej mobilności po zabiegach, operacjach. Poprzez ćwiczenia bierne można w idealny sposób poprawić ukrwienie w nieruchomej okolicy. Ma to duże znaczenie w przypadku odleżyn, których właśnie poprzez użytkowanie szyny CPM można uniknąć.

Skąd wzięła się popularność szyn CPM?

Powróćmy na chwilę do kart historii. Już w roku 1970 Robert Salter opracował uniklalny system rehabilitacji. To dzięki jego wynalazkowi udało się aktywować ruch bierny przy rehabilitacji. Metoda Saltera używana jest po dziś dzień, co jedynie dowodzi jego genialności. U pacjentów, u których w jakimś stopniu występuje zanik, niedowłady czy paraliże to właśnie ruch bierny odgrywa kolosalną rolę w momencie rehabilitacji.

Zalety korzystania z szyny CPM, skąd tak duża jej popularność?

Szyna CPM jako jedna z nielicznych wpływa korzystanie na tkanki okolic stawu, czy przepływ płynów, jednakże ma na celu także zwiększenie zakresu ruchu. To poprzez jej genialne dzialanie jesteśmy w stanie zwiększyć mobilność w stawach kolanowych, skokowych i biodrowych. Oczywiście forma ćwiczeń dla każdego stawu będzie inna, odpowiednio dobrana. Zwiększając intensywność ćwiczeń za pomocą szyny CPM możemy zanotować znaczący progres w mobilności stawów.

Rodzaje szyn CPM, jak dobrać odpowiednią?

Warto zaznaczyć, że mamy różnego rodzaju szyny CPM. Wszystko zależne jest od formy rehabilitacji jaka jest wymagana oraz przede wszystkim od umiejscowienia unieruchomionego stawu. Szyna odpowiednia do użytku do stawu biodrowego czy kolanowego będzie na pewno różniła się od szyny CPM użytkowanej przy urazach nawet stawów ramiennych.

Najważniejsze zalety szyny CPM, które wskazują na jej popularność

Szyny CPM z biegiem lat zyskują na popularności. Związane jest to z przede wszystkim bardzo szybką możliwością rehabilitacji ze względu na ruch bierny. Jednakże mamy także inne czynniki, a mianowicie:

Szyna CPM znacząco ułatwia całą rehabilitację po operacjach czy urazach. Dzięki niej pacjenci w bardzo szybki sposób są w stanie rozpocząć drogę do pełni sprawności. Ma to kolosalne znaczenie w przypadku braku mobilności w stawach. Dzięki szynie CPM krok po kroku ruch bierny jest w stanie zniwelować długotrwałe leczenie poprzez unieruchomienie kończyny.

Trzeba dodać także, że wszelkie korzystanie z szyny CPM zawsze musi być skonsultowane z lekarzem prowadzącym pacjenta. Nie można absolutnie na własną rękę korzystać z rehabilitacji, ocenę stanu zdrowia pacjenta powinien dokonać specjalista. Co istotne to mimo zalet korzystania z szyny CPM trzeba zwrócić uwagę na skutki uboczne, które mogą pojawić się u niektórych osób. Co prawda to mały odsetek, jednakże nie można tego zlekceważyć.

Wypożyczalnia szyn cpm

Jeśli jesteś zainteresowany opcją wypożyczenia szyn CPM? Nasza oferta: Wypożyczalnia szyn CPM Warszawa | szyna cpm Warszawa | Szyna cpm

Zobacz również:

Szyna do rehabilitacji kolana

Zastosowanie szyn CPM w rehabilitacji ...Poprzedni
Jakie rezultaty można osiągnąć z ...Następny

zobacz również

Jakie są korzyści z używania szyny rehabilitacyjnej CPM?

Jakie są korzyści z używania szyny rehabilitacyjnej CPM?

Szyna CPM (Continuous Passive Motion) to urządzenie medyczne zaprojektowane do wspomagania rehabilitacji po operacjach i urazach, szczególnie w obrębie stawów, takich ... więcej
Czego nie wolno robić po endoprotezie kolana?

Czego nie wolno robić po endoprotezie kolana?

Endoproteza kolana to procedura chirurgiczna, która zyskuje na popularności wśród osób cierpiących na chroniczny ból lub dysfunkcję stawu kolanowego. ... więcej
Co to jest pasywna kontynuacja ruchu i jak działa w przypadku szyny rehabilitacyjnej CPM?

Co to jest pasywna kontynuacja ruchu i jak działa w przypadku szyny rehabilitacyjnej CPM?

Pasywna kontynuacja ruchu to metoda rehabilitacji stawów, która polega na wykonywaniu kontrolowanych ruchów w określonym zakresie. Szyna rehabilitacyjna CPM to ... więcej

Skontaktuj się z namiMasz pytania? Jesteś zainteresowany wynajmem?

zadzwoń 509 452 325
© Szyna24.pl - Wypożyczalnia szyn CPM 2020 -2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda