Zadzwoń do nas509 452 325 Napisz do nasinfo@szyna24.pl

Szyna do rehabilitacji kolana

Szyna do rehabilitacji kolana

Szyna do rehabilitacji kolana - co to jest, jak to działa?

Proces, jakim jest rehabilitacja stawu kolanowego, zwłaszcza po operacji tego obszaru, jest długotrwały, żmudny i często męczący. Wymaga się, aby zastosować specjalistyczne sprzęty przeznaczone właśnie do tego celu. Wielu specjalistów potwierdziło korzyści jakie niosą ćwiczenia na szynie CPM. Właśnie ta szyna do rehabiltacji kolana skraca czas potrzebny na powrót do pełnej sprawności. Co istotne chroni ona także przed rozwijaniem się różnego rodzaju powikłań po odbytym zabiegu.

Jakie dokładnie korzyści ma szyna do rehabilitacji kolana i jakie przynosi efekty?

Szyna CPM do rehabilitacji kolana - charakterystyka

Skrót CPM powstał od pełnej nazwy z języka angielskiego - Continuous Passive Motion. Oznacza on ciągły pasywny ruch, a jest to taki, który nie wymaga użycia siły przez pacjenta. Sposób działania szyny CPM do rehabilitacji kolana jest interesujący, mianowicie to szyna, która napędzana jest silnikiem. Porusza ona stawem pacjenta w sposób bierny poprzez wychylanie stawu w danym zakresie w tył oraz w przód. Takie aspekty, jak kąt wyprostu, czy zgięcia kolana, a także okres przerwy pomiędzy następnymi ruchami podlegają regulacji. Sprzęt ten wykorzystuje się w fizjoterapii na różne części ciała pacjenta, jednak najczęściej służy do procesu rehabilitacji kolana.

Szyna do rehabilitacji - wskazania do jej stosowania

Jako wskazanie do zastosowania szyny CPM do rehabilitacji określa się stan po różnorodnych zabiegach lub operacjach, które zostały wykonane na stawie kolanowym. Jest to między innymi:

Ćwiczenia z szyną zaleca się również po wszelkiego rodzaju zwichnięciach, złamaniach oraz innych urazach stawu kolanowego. Także osoby, które cierpią na porażenia, niedowłady, czy zaniki mięśniowe mogą skorzystać z tego rodzaju rehabilitacji. Wykorzystywanie szyny CPM do rehabilitacji zalecane jest wszystkim pacjentom nie mogącym w sposób samodzielny prowadzić oraz inicjować ruchu danej kończyny.

Szyna do rehabilitacji - efekty stosowania

Używanie szyny CPM służącej do biernych ćwiczeń dolnej kończyny daje możliwość na powrót do zdrowia, czyli do pełnej sprawności ruchomości stawu po operacji. Szyna do rehabilitacji ma szereg zalet. Dzięki niej zostaje zniesione uczucie sztywności, zapobiega się tworzeniu bliznowatej tkanki, jak i również znacząco poprawia się zakres ruchów pacjenta. Ćwiczenia z rehabilitacyjną szyną CPM umożliwiają też zmniejszenie ryzyka pojawienia się niezywkle częstego powikłania po operacji kolana, jakim jest zakrzepica żył. Warto jeszcze raz zaznaczyć, że praca z szyną do rehabilitacji CPM to bardzo skuteczny sposób na walkę z negatywnymi skutkami długotrwałego unieruchomienia, które pojawiają się po każdego rodzaju zabiegu na stawie kolanowym. Poprzez rehabilitację z wyżej wymienioną szyną CPM czas hospitalizacji jest dużo skrócony, a powrót do sprawności jest w sposób znaczący przyspieszony.

Jako wypożyczalnia szyn CPM Szyna24.pl z siedzibą w Warszawie oferujemy różnego rodzaju szyny CPM do wypożyczenia. Są to: szyna CPM OrtoFlex L2, Artromot K1, Artromot Active-k czy Optiflex L3. Nasze urządzenia spełniają wszystkie wytyczne oraz normy i posiadają wszystkie potrzebne certyfikaty. Zaletą naszych urządzeń jest ich rok produkcji - jest to rok 2020 oraz 2021. Posiadamy najnowsze szyny CPM dostępne na polskim rynku, które posiadają najnowocześniejsze technologie oraz rozwiązania. Dzięki temu mają Państwo możliwość szybkiego powrotu do zdrowia.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, wątpliwości albo nie wiedzą, która szyna CPM do rehabilitacji będzie najbardziej odpowiednia w Państwa przypadku, serdecznie zapraszamy do kontaktu mailowego, telefonicznego lub poprzez specjalny formularz na naszej stronie internetowej. Z przyjemnością pomożemy dobrać Państwu własciwą szynę do rehabilitacji, która spełni Państwa oczekiwania.

Zacznij powracać do zdrowia już dziś!

 

Jeśli jesteś zainteresowany opcją wypożyczenia szyn CPM? Nasza oferta:

Zobacz również:

Jak uniknąć endoprotezy kolana?Poprzedni
Po jakim czasie należy zacząć rehabilitację ...Następny

zobacz również

Po jakim czasie należy zacząć rehabilitację po operacji biodra?

Po jakim czasie należy zacząć rehabilitację po operacji biodra?

Chciałbyś jak najszybciej wrócić do pełni sprawności po operacji biodra? Potrzebna będzie do tego odpowiednia rehabilitacja i czas. Rehabilitacja odgrywa ogromną rolę ... więcej
Czy endoproteza może się nie przyjąć?

Czy endoproteza może się nie przyjąć?

Zabieg endoprotezy stawu kolanowego czy też biodrowego to oczywiście bardzo duża ingerencja chirurgiczna w nasz organizm. Jak każdy zabieg, operacja niesie za sobą także i skutki ... więcej
Rehabilitacja kolana – dlaczego jest tak ważna po poważnym wypadku?

Rehabilitacja kolana – dlaczego jest tak ważna po poważnym wypadku?

Kolano jest to największy staw w ciele człowieka, przez co też najczęściej ulega różnego rodzaju kontuzjom. Podczas każdego kroku na staw kolanowy przenosi się całe ... więcej

Skontaktuj się z namiMasz pytania? Jesteś zainteresowany wynajmem?

zadzwoń 509 452 325
© Szyna24.pl - Wypożyczalnia szyn CPM 2020 -2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda