Zadzwoń do nas509 452 325 Napisz do nasinfo@szyna24.pl

Jakie są najnowsze technologie stosowane w szynach rehabilitacyjnych CPM?

8 czerwca 2023

Szyna rehabilitacyjna CPM to jeden z najskuteczniejszych sposobów, by przywrócić sprawność stawu kolanowego. W związku z tym, że jest to niezwykle często spotykana kontuzja, wśród pacjentów w różnym wieku, szyny cieszą się ogromną popularnością. Jakie najnowsze technologie używane są w ich konstrukcji? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. 

Krótka charakterystyka szyny CPM

Szyna CPM swój skrót wzięła od nazwy Continuous Passive Motion. Jak sama nazwa wskazuje, jest to specjalistyczne urządzenie, które pozwala na ciągły ruch pasywny (bez konieczności użycia siły). Dodatkowe bierne, automatyczne poruszanie stawem kolanowym przez urządzenie podlega regulacji. Ustawiany jest kąt zgięcia oraz wyprostu kolana. Wraz z postępem w rehabilitacji poszerza się kąt zgięcia i wyprostu, by dotrzeć do etapu, w którym pacjent będzie w stanie samodzielnie poruszać stawem kolanowym w sposób zupełnie naturalny. 

Działanie oparte na najnowszych technologiach 

Szyna rehabilitacyjna CPM jest urządzeniem napędzanym siłą silnika o poborze mocy 50 VA. To "serce" urządzenia, które w sposób bierny porusza stawem kolanowym do przodu i do tyłu w żądanym zakresie. Nowoczesne technologie umożliwiają ruch wyprostu i zgięcia od -10° do 120°.  Z całą pewnością urządzenie jest przełomem na rynku- zapewnia prawdziwy, anatomicznych ruch stawów kolanowych, biodrowych i innych.

Ergonomiczny pilot 

W celu maksymalnego komfortu użytkowania szyna CPM sterowana jest na pilota, przy użyciu którego możemy z łatwością regulować ROM, czyli zakres ruchu rehabilitowanego stawu, prędkość pracy, jak również przerwy w wyproście i zginaniu. Co więcej, zaznaczyć należy, że cyfrowy pilot jest wodoodporny. 

Duży, czytelny ekran LCD 

Szyny CPM zostały wyposażone także w czytelne, duże wyświetlacze LCD, na których bezpośrednio wyświetlają się wyniki pracy, co zachęca do wykonywania dalszych ćwiczeń. Ekran jest podświetlany, przez co zawsze pozostaje widoczny, bez względu na warunki ćwiczeń. 

Wbudowane programy 

Szyna rehabilitacyjna CPM posiada możliwość tworzenia kilkunastu różnorodnych, niestandardowych programów. To rewelacyjny sposób na konfigurację oraz zapamiętanie preferowanych ustawień. W ramach programów możliwe jest ustawienie takich parametrów, jak m.in.: siła, prędkość, obciążenie, przerwy czy typ leczenia.

Tryby pracy 

Szyby rehabilitacyjne CPM oferują swoim użytkownikom różne tryby leczenia, które oparte są na najnowszych rozwiązaniach technicznych. Jednym z najbardziej popularnych i podstawowych jest tryb WARM-UP, zwany także rozgrzewką. To stopniowe zwiększanie kąta zginania i wyprostu stawu kolanowego, który dąży do zadanych, finalnych parametrów ustawionych w pamięci ROM. 

Kolejnym trybem pracy jest MODULATION. W ramach tego trybu leczenia możemy ręcznie ustawiać punkt końcowy w pamięci ROM, w zależności od indywidualnych możliwości pacjenta. Bardzo często stosuje się go tuż po rozgrzewce, jak również na samym początku sesji rehabilitacyjnej. 

Na szczególną uwagę zasługuje także nowoczesny tryb BYPASS , Rom By Pass. W ramach takiego trybu leczenia, możliwe jest wprowadzanie nowych ustawień, w oparciu o najnowsze tolerowane zakresy u ćwiczącego pacjenta. To technologia wbudowana w szynę CPM, która umożliwia rzeczywistą, progresywną pracę zakresu ruchu.

Kształt urządzenia dopasowany do budowy ludzkiego ciała

Tworząc szyny CPM, ich konstrukcję oparto na ergonomiczności, dzięki czemu zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań pozwoliło na dopasowanie urządzenia do budowy ludzkiego ciała. W praktyce oznacza to, że urządzenie rehabilitacyjne zmniejsza siły kompresyjne działające na stawy.

Skuteczność działania

Jak wskazuje specjalista ds. rehabilitacji osób z uszkodzonym stawem kolanowym czy biodrowym, szyny CPM są jedną z najskuteczniejszych metod szybkiej regeneracji uszkodzonych stawów. Dzięki nim żmudna, długotrwała rehabilitacja znacznie skraca swój czas, by móc osiągnąć doskonałą sprawnością kolana. Co więcej, nowoczesne technologie działające w szynie CPM przeciwdziałają występowaniu czy rozwojowi powikłań pozabiegowych. Szyna CPM pomaga m.in. w:

Jeśli jesteś zainteresowany opcją wypożyczenia szyn CPM? Nasza oferta: Wypożyczalnia szyn CPM Warszawa | szyna cpm Warszawa | Szyna cpm

Zobacz również:

 

Skontaktuj się z namiMasz pytania? Jesteś zainteresowany wynajmem?

zadzwoń 509 452 325
© Szyna24.pl - Wypożyczalnia szyn CPM 2020 -2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda